Starving for success

Forum dla ludzi z zaburzeniami odżywiania

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Znajdujesz się na stronie przeznaczonej dla osób z zaburzeniami odżywiania. Na wstępie chcemy poinformować, że nie promujemy takiego stylu życia, a tym bardziej nie zachęcamy do niego. Anorexialife.pun.pl jest miejscem dla ludzi borykających się z problemami, jakimi są ED i wiele innych. Zdecydowanie nie ma tu miejsca dla kogoś chcącego po prostu zrzucić wagę. Jeśli nie masz zaburzeń odżywiania - to nie jest forum dla Ciebie. Rejestrując się u nas zrozumiałaś/eś treść tego komunikatu i jednocześnie akceptujesz zasady. Pozdrawiamy, zespół AL.

#1 2021-01-11 02:07:50

 marisa

Nowy

Zarejestrowany: 2021-01-11
Posty: 3
Punktów :   
Wiek: 19

just wanna say hello

Hey, w zasadzie nie wiem co mam napisać. Nie lubię się przedstawiać, nie jestem zbyt rozmowną osobą. Kiedyś było inaczej, ale od paru lat walczę sama ze sobą. Zmagam się z ed od dawna, będąc małą dziewczynką, już w wieku około 10 lat stwierdzono u mnie anorexię, choć wtedy jeszcze nieświadomą. Dopiero po tej diagnozie zrozumiałam co za choroba. Do tej pory jest ze mną. Czy chce się od niej uwolnić? Nie. Wysyłano mnie już na niejedne rozmowy z terapeutami, psychologami i psychiatrami. Już za pierwszym nauczyłam się dobrze kłamać i każda terapia kończyła się po dwóch, czy trzech spotkaniach. Zdiagnozowano też u mnie depresję i stwierdzono, że mam myśli samobójcze, co wydaje mi się śmieszne. Fakt, że samookaleczam się juz od bardzo dawna, nie dowodzi, że chcę odebrać sobie życie, choć czasem w głowie myślę co by było gdyby. Robię to aby ból wewnętrzny, zagłuszyć bólem zewnętrznym, to daje mi ulgę, a patrzenie na blizny wywołuje na mojej twarzy uśmiech. Przypominam sobie jak wiele już przeszłam i uświadamiam sobie, że mogę jeszcze osiągnąć swój cel, jakim jest zrzucenie wagi. Przytyłam będąc pare lat w związku, chłopak powtarzał mi, jak bardzo mnie kocha i wciskał we mnie tonę jedzenia, słodyczy i fastfoodów. Mówiąc krótko - roztyłam się jak świnia, a po zerwaniu dopiero uświadomiłam sobie do czego się doprowadziłam. Mimo, że już zrzuciłam paręnaście kilo, patrząc w lustro widzę jedynie wypchany worek, który jest zbędnym ciężarem dla każdego, a szczególnie dla mnie. Chcę pozbyć się tego balastu, ale czasem brakuje mi siły, motywacji i wsparcia. Nie mam nikogo, kto potrafiłby mnie zrozumieć. Dlatego dołączyłam, by znaleźć kogoś kto mnie zrozumie i nie zwątpi, kto będzie pchał do przodu, kto w przeciwieństwie do mnie nie podda się i wskaże mi odpowiednią drogę do celu.

Offline

 

#2 2021-01-11 18:48:43

 Goldie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-06-22
Posty: 425
Punktów :   

Re: just wanna say hello

cześć
A skąd jesteś?
Masz teraz jakąś terapię?


"I tak jesteś piękna. Taka jaka jesteś. Z każdą blizną, z każdą łzą, która spływa ci po policzku, bo ktoś powiedział ci coś niemiłego. Z każdym twoim zwątpieniem w siebie, swoją urodę czy inteligencję."

Offline

 

#3 2021-01-12 00:03:15

 marisa

Nowy

Zarejestrowany: 2021-01-11
Posty: 3
Punktów :   
Wiek: 19

Re: just wanna say hello

Jestem z Częstochowy, skończyłam wszystkie terapie. Nie mam teraz żadnej i póki moje kłamstwa nie wyjdą na jaw, nie będę mieć kolejnej.

Offline

 

#4 2021-01-15 01:51:37

 schoffie

Administrator

Zarejestrowany: 2014-11-26
Posty: 554
Punktów :   
Wiek: 30

Re: just wanna say hello

Sama nie wiem. Jesteśmy w podobnej sytuacji, ten sam wzrost, zbliżona waga i mi też jest źle, z tym że ja chciałabym schudnąć i jednocześnie być zdrową, a Ty chcesz być chora. Nie wiem, czy znajdziesz na tym forum to, czego szukasz - raczej się tu nie motywujemy do nadmiernego odchudzania, tylko dzielimy uczuciami związanymi ze zmaganiami z ED. Jeśli Ci to odpowiada i jeśli obiecasz, że nie będziesz wspominać o dekalogu i motylkach, ja bym Cię tu wpuściła.


I am the son and the heir of nothing in particular
Słuchajcie rodziców, bo to oni mieli rację

Offline

 

#5 2021-01-17 03:43:57

 marisa

Nowy

Zarejestrowany: 2021-01-11
Posty: 3
Punktów :   
Wiek: 19

Re: just wanna say hello

Nie promuję ed, ani nic takiego i obiecuję, że nie będę. Potrzebuje po prostu wsparcia, bo czuję się z tym totalnie sama. Większość moich bliskich uważa, że jestem zdrowa, ale prawda jest taka, że w mojej głowie nadal coś siedzi. Nie mam z kim o tym porozmawiać, nie mam nikogo kto by mi pomógł i udzielił jakichkolwiek rad. Czuję, że to wszystko co się dzieje, zaczyna mnie przerastać. Ja już czasami nawet nie myślę co się może stać, jakie będą konsekwencje. Automatycznie moja głowa nakłania mnie do samookaleczania, gdy choć jedna mała rzecz mi nie wyjdzie, lub gdy usłyszę jakiś niby żart o mnie. Cokolwiek by się nie działo, w mojej głowie tworzą się różne historie o tym jak bardzo żałosna jestem i nie zasługuję na nikogo i na nic. Chcę wyzdrowieć, chcę w końcu zacząć myśleć po swojemu, a nie kłócić się z własnymi myślami, czy na przykład mogę coś zjeść. To wszystko mnie wykańcza, z zewnątrz jest lepiej, ludzie uwierzyli, że wyzdrowiałam, ale jednak tak nie jest. Wspieram każdego, kto potrzebuje pomocy, nigdy nie przejdę obok. Nigdy nikogo nie nakłaniam do robienia czegoś czego nie powinien. Staram się być najlepszą wersją samej siebie, ale czasem brak mi wiary, czy lepsza wersja mnie w ogóle istnieje. Myśli mówią, że nie ma dla mnie szans i nie mam żadnego argumentu, żeby sobie zaprzeczyć. Dlatego tutaj przyszłam, szukam miejsca, gdzie mogę być na prawdę sobą i gdzie będę mogła wracać z wiarą, że ktoś mnie wspiera, wysłucha i pomoże wszystko sobie poukładać.

Offline

 

#6 2021-01-22 00:39:47

 schoffie

Administrator

Zarejestrowany: 2014-11-26
Posty: 554
Punktów :   
Wiek: 30

Re: just wanna say hello

No to zapraszamy. Nie wiem, jak inni, ale ja bym Cie tu widziala.


I am the son and the heir of nothing in particular
Słuchajcie rodziców, bo to oni mieli rację

Offline

 

#7 2021-04-06 23:09:08

intouchable

Administrator

Zarejestrowany: 2013-06-16
Posty: 1631
Punktów :   

Re: just wanna say hello

marisa, czy jesteś wciąż zainteresowana wstępem do forum?


"Daj mi coś dobrego, a zniszczę to. Kochaj mnie, a zniszczę ciebie. (...)"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ξενοδοχεία Γερμανία Уганда Bangladesh