Starving for success

Forum dla ludzi z zaburzeniami odżywiania

Ogłoszenie

Znajdujesz się na stronie przeznaczonej dla osób z zaburzeniami odżywiania. Na wstępie chcemy poinformować, że nie promujemy takiego stylu życia, a tym bardziej nie zachęcamy do niego. Anorexialife.pun.pl jest miejscem dla ludzi borykających się z problemami, jakimi są ED i wiele innych. Zdecydowanie nie ma tu miejsca dla kogoś chcącego po prostu zrzucić wagę. Jeśli nie masz zaburzeń odżywiania - to nie jest forum dla Ciebie. Rejestrując się u nas zrozumiałaś/eś treść tego komunikatu i jednocześnie akceptujesz zasady. Pozdrawiamy, zespół AL.

#1 2017-08-31 16:00:00

marcy.heart

Nowy

Zarejestrowany: 2017-08-31
Posty: 1
Punktów :   

marcy.heart

21 lat / 64.1 kg / 165 cm

'Odchudzam się' od 16 roku życia.

Psycholog u której byłam stwierdziła anoreksję i osobowość borderline. Poszłam do niej bo raniłam wszystkich dookoła podejściem do jedzenia, wszyscy chcą mi pomóc a ja ich krzywdzę. Od kwietnia tego roku schudłam prawie 30 kg. Nie cieszy mnie to jakoś specjalnie, w obecnej chwili panicznie boję się że prędzej umrę niż przytyję (ale też w obecnym momencie mi to nie grozi). Z drugiej strony nie potrafię po prostu zacząć jeść. No i tak szczerze chyba nie chcę.

Szukałam miejsca w którym nikt nie będzie mnie wpędzać w poczucie winy za to co robię. Widziałam to forum już parę razy ale czytając posty powitalne bałam się bo jest bardzo ciężko tu się dostać.

Większość for które widziałam to dziewczyny które zachowują się jakby były w tym wszystkim z 'doskoku'. I super, pozazdrościć tylko, sama bym tak chciała, niestety ja nawet z tego że wszystko mi się obecnie w życiu układa nie mogę się cieszyć. Chciałabym przynajmniej przestać czuć że jestem jedyną osobą na świecie która tak się czuje.

Offline

 

#2 2017-08-31 23:02:49

 fred

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-19
Posty: 1234
Punktów :   
Wzrost: 167
Wiek: 23

Re: marcy.heart

Nie chce być niedelikatna, ale chyba nie diagnozuje się anoreksji przy prawidłowej wadze?


Face down in the dirt,
she said, "This doesn't hurt",
she said, "I finally had enough."

Offline

 

#3 2017-09-01 16:46:29

 Skinny

Strażnik Teksasu

Zarejestrowany: 2012-06-09
Posty: 5975
Punktów :   
Wzrost: 173
Wiek: 28
WWW

Re: marcy.heart

hej
nadal chodzisz do psychologa?


Thinspo
74 kg » [62 kg] » 0 kg...¿?

Offline

 

#4 2017-09-02 13:16:24

 AndNevermore

Użytkownik

Skąd: Kkraków
Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 516
Punktów :   
Wzrost: 173
Wiek: 21

Re: marcy.heart

Fred, jeśli wystąpił spory spadek wagi (4 miesiące z 95 kg do 65 chyba się liczy) który nadal trwa często się anoreksje diagnozuje. Dlaczego? Bo nie wszystkie kryteria diagnostyczne muszą być spełnione, a niedowaga jest tylko jednym z nich.
Czy psycholog skierował cię do psychiatry?
Bierzesz jakieś leki?


R.I.P. to my youth

ᴴᵃᴴᵃʰᴬʰHᴀHᴀʜAʜᴀʜAHᴀʜAᴴᵃᴴᵃʰᴬʰᵃʰᴬᴴᵃʰᴬ ʜᴀAHᴀʜ ᴀʜAHᴀHᴀHᴀʜAʜᴴᵃᴴᵃʰᴬʰ ᵃʰᴬᴴᵃʰᴬ ᴴᵃᴴᴬᵃᴴᴬʰᴀʜAHᴀʜA HᴀHAᴀHAʜᴀ ʜᴀAHᴀʜᴴᵃᴴᵃʰᴬʰᴀʜAHᴀHᴀHᴀʜAʜᴴᵃᴴᵃʰᴬᴴᵃᴴᴬᵃᴴᴬʰᵃ ᵃʰᴬᴴᵃᴴᵃᴴᵃʰᴬᴀʜAHᴀʜA HᴀHAᴀHAʜᴀ ʜᴀAHᴀʜ ᴀʜAHᴀHᴀHᴀʜAʜᵃʰᴬᴴᵃᴴᵃᴴᵃʰᴬʰ ᵃʰᴬ ᴀʜAHᴀʜA HᴀHAᴀHAʜᴀ ʜᴀAHᴀᴴᵃᴴᵃʰᴬʰᵃʰᴬᴴᵃᴴᵃᴴᵃʰᴬʰ ᴀʜAHᴀHᴀHᴀʜAʜᵃʰᴬᴴᵃʰᴬᴀʜAHᴀʜA HᴀHAᴀHAʜᴀ ʜᴀAHᴀʜᴴᵃᴴᵃʰᴬʰᵃʰᴬ ᴀʜAHᴀHᴀHᴀʜAʜ ᴀʜAHᴀʜA HᴀHAᴀHAʜᴀ ʜᴀAHᴀʜᴴᵃᴴᵃʰᴬʰᴀʜAHᴀHᴀHᴀʜAʜ ᴀʜAHᴀʜAᴴᵃᴴᵃʰᴬʰ ᵃʰᴬᴴᵃʰᴬ ᴴᵃᴴᴬᵃᴴᴬʰᵃ ʰᵃᴬᴴᵃʰ ᵃʰᴬᴴᵃᴴᵃᴴᵃʰᴬʰ ᵃʰᴬ HᴀHAᴀHAʜᴀᴴᵃᴴᵃʰᴬʰHᴀHᴀʜAʜᴀʜAHᴀʜAᴴᵃᴴᵃ

Offline

 

#5 2017-11-16 07:37:55

Anne

Nowy

Zarejestrowany: 2017-11-15
Posty: 1
Punktów :   

Re: marcy.heart

Hej. Mam pytanie ktoś zna stronę/ filmik z bardzo intensywnymi  ćwiczeniami na brzuch ?

Offline

 

#6 2017-11-17 23:43:48

basiul

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2017-10-18
Posty: 5
Punktów :   

Re: marcy.heart

fred napisał:

Nie chce być niedelikatna, ale chyba nie diagnozuje się anoreksji przy prawidłowej wadze?

anoreksja to przecież nie tylko waga zagrażająca w jakikolwiek sposób życiu. to ogólne postrzeganie siebie jako osoby. myślę że to nie cyfry definiują chorobę a sam fakt jak odbieramy swój wygląd. to tak jakby mówić że osoba która została 'utuczona do normalnej wagi' w szpitalu zaraz po wyjściu jest zdrowa. absolutnie nie, poza tym że posiada zdrową, prawidłową wagę nie znaczy od razu że wszystko jest w porządku.
a często właśnie u osób z wydawać by się mogło prawidłową wagą zaburzenia odżywiania są o wiele poważniejsze bo właśnie ta myśl 'nie mam problemu bo wyglądam normalnie' albo 'jestem za gruba na anoreksje' kieruje ich w stronę coraz większego zaburzenia,
tak mi się wydaje przynajmniej.

Offline

 

#7 2017-11-18 00:37:29

Rudzik

Użytkownik

Skąd: chata Jakuba W.
Zarejestrowany: 2014-09-20
Posty: 1076
Wiek: 30ug/h
WWW

Re: marcy.heart

Pierwsze, że psychologowie często mają poważne braki jeśli chodzi o wiedzę typowo kliniczną. Tu już nawet nie chodzi o negowanie czy potwierdzanie - tak, wyżej wymieniona ma anoreksje. Sama nieraz doświadczyłam tego, że mówiąc o konkretnych objawach od strony ciała, na twarzy psychologów/terapeutów których spotykałam, malowało się 'oh, naprawdę'? Jeśli mówimy o regułkach, 15%poniżej mc dla wzrostu.Fajnie by było, jakby to takie proste było.

Ale tak czy inaczej, spadek 30 kg w ciągu kilku miesięcy jest dość przerażający.

A osobiście wkurwia mnie jeszcze to, że tak łatwo diagnozuje się teraz bordera. Nie wiem na ile z lenistwa i niewiedzy, może to dobry worek na wszystko.

Nie traktuj tego miejsca jako jakiejś sekty, która bóg wie co robi, kiedy drzwi się zamykają. To, co działo się tutaj wcześniej, w dużej mierze usprawiedliwia podejrzliwość i pewną 'selekcje'. Sama piszę tutaj dość osobiste posty i nie chciałabym bardzo, żeby ktoś zupełnie przypadkowy je przeczytał. Nawet jeśli nie zna mnie z imienia i nazwiska. Nie oczekuj też cudu, że jeśli powiesz o pewnych sprawach głośno, któryś z miejscowych da Ci gotowy sposób na naprostowanie się.

Jak spojrzę w tył, to do teraz żałuję, że nie zaczęłam szybciej 'leczyć' swoich zaburzeń. Dopóki żywot był trochę mniej skomplikowany.

Polecam Ci też przeczytać o głodowym eksperymencie z Minnesoty/1944-45 rok. I pomyśleć trochę.


W deszczowy dzień ulicą szedł
Spotkałem go cholerny pech

Offline

 

#8 2018-03-01 23:43:08

intouchable

Administrator

Zarejestrowany: 2013-06-16
Posty: 1631
Punktów :   

Re: marcy.heart

fred napisał:

Nie chce być niedelikatna, ale chyba nie diagnozuje się anoreksji przy prawidłowej wadze?

Error. pierdolenie.


"Daj mi coś dobrego, a zniszczę to. Kochaj mnie, a zniszczę ciebie. (...)"

Offline

 

#9 2018-06-19 18:24:50

 Rubi

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2012-04-23
Posty: 1993
Punktów :   

Re: marcy.heart

Rudzik napisał:

Pierwsze, że psychologowie często mają poważne braki jeśli chodzi o wiedzę typowo kliniczną. Tu już nawet nie chodzi o negowanie czy potwierdzanie - tak, wyżej wymieniona ma anoreksje. Sama nieraz doświadczyłam tego, że mówiąc o konkretnych objawach od strony ciała, na twarzy psychologów/terapeutów których spotykałam, malowało się 'oh, naprawdę'? Jeśli mówimy o regułkach, 15%poniżej mc dla wzrostu.Fajnie by było, jakby to takie proste było.

To może wynikać z tego, że w Polsce otworzyć gabinet i nazywać się terapeutą może każdy. Nie ma kompletnie żadnych uwarunkowań jeśli chodzi o wykształcenie. Dlatego zanim się pójdzie do kogoś trzeba konieczne sprawdzić po 1 czy dana osoba skonczyła w ogóle studia z psychologii  (a nie socjologii/resocjalizacji albo w ogóle żadnych w ekstremalnych przypadkach) po 2 czy jest po szkole psychoterapii czy tylko po studiach, albo weekendowym kursie, po 3 czy jest członkiem polskiego towarzystwa psychologicznego. Szczególnie jeśli idzie się prywatnie. Nistety coraz częściej można też natrafić na coachów którzy uwazają, że potrafią leczyć zaburzenia ćwiczeniami na pewność siebie.

Ostatnio edytowany przez Rubi (2018-06-19 18:26:54)


"Nie możesz sprawić, by ptaki lęku i troski przestały latać nad Twoją głową. Możesz jednak nie pozwolić na to, by budowały sobie na twojej głowie gniazda"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
SvolvĂŚr https://www.worldhotels-in.com 636 Newlands Peak Luxury Apartment Lodging Weissensee Toronto